tv's kleurrijk Beeld Getty Images
tv's kleurrijkBeeld Getty Images

No more Netflix & chill? Zorgwekkende cijfers voor je fave streamingdienst

Uh-oh, tegenvallende cijfers voor ieders favoriete streamingdienst. Netflix is haast niet meer weg te denken uit ons leven, maar met de komst van andere streamingdiensten lijkt het alsof er een heuse streaming war gaande is. En dat is níet fijn voor Netflix.

Zijn we klaar met Netflix and chill?

Meer abonnees, geen dvd’s

We bingen wat af met z’n allen, maar toch verkeert Netflix in zwaar weer. De Amerikaanse streamingdienst heeft in het eerste kwartaal wél meer nieuwe abonnees getrokken, maar die groei viel veel minder sterk uit dan in de voorgaande periode. Daarnaast maakte Netflix bekend in september te stoppen met het versturen van dvd’s. Het bedrijf begon 25 jaar geleden met het opsturen van dvd’s in rode enveloppen om thuis te kijken. Vanwege videostreaming is hier echter veel minder vraag naar.

Groei stagneert

Het bedrijf uit het Californische Los Gatos kreeg er in de afgelopen drie maanden 1,75 miljoen nieuwe klanten bij tot in totaal wereldwijd 232,5 miljoen. Dat was nog een groei van bijna 7,7 miljoen abonnees in het vierde kwartaal van 2022. Analisten hadden nu op 2,4 miljoen nieuwe gebruikers gerekend voor Netflix.

Netflix zei succes te hebben gehad in de afgelopen periode met series en films als The Night Agent, Luther: The Fallen Sun, Outer Banks, Murder Mystery 2 en Ginny & Georgia. Maar het bedrijf heeft ook te kampen met felle concurrentie van bijvoorbeeld Disney+, HBO Max en Amazon Prime.

Of het eind van Netflix echt in zicht is, is nog niet bekend. We hope not...

Bron: ANP

Charisse StoffelsGetty Images

Op alle verhalen van Flair rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven. Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@flair.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden