91-jarige vrouw, die Holocaust overleefde, sterft in kelder Marioepol
In de Oekraïense havenstad Marioepol is een 91-jarige Joodse vrouw om het leven gekomen. Ruim tachtig jaar geleden overleefde zij de Holocaust.
Kelder in Marioepol
Vanda Semjonova Objedkova overleefde op 10-jarige leeftijd een Duitse moordpartij. Destijds verstopte ze zich in een kelder in Marioepol. 81 jaar later is ze gestorven in een andere kelder, wederom in Marioepol, terwijl ze zich verstopte voor de Russen. Dat meldt het Auschwits Museum woensdag op Twitter.
De tekst gaat verder onder de tweet.
At 10 years old, Vanda Semyonovna Obiedkova survived the Germans by hiding in a basement in Mariupol. 81 years later, she died in a basement in the same city as a victim of the horrific war hiding from the Russians.
Read more: https://t.co/6QPx6vahFh pic.twitter.com/TyjiyfK09A — Auschwitz Memorial (@AuschwitzMuseum) April 19, 2022
Begraven in stadspark
Op 4 april kwam Objedkova om het leven. Haar dochter Larissa heeft haar begraven in een stadspark terwijl Marioepol gebombardeerd werd. Uiteindelijk wist haar dochter de stad te ontvluchten met haar man. Het overlijden van haar moeder kon ze dus daarom later pas kenbaar maken aan de wereld.
Griekse afkomst
Objedkova werd geboren op 8 december 1930 in Marioepol. Ze was tien jaar toen de Duitsers de havenstad binnentrokken. Naar schatting kwamen 9000 tot 16.000 Joden om het leven aan de rand van de stad waar de SS alle Joden bijeenbracht, onder wie Objedkova’s moeder. Objedkova zelf wist te ontsnappen door zich te verstoppen in een kelder. Later werd ze ontdekt, maar familievrienden wisten de SS ervan te overtuigen dat ze van Griekse afkomst was.
Op de hoogte blijven van onze leukste artikelen en winacties? Schrijf je dan gratis in voor onze nieuwsbrief.
Bron: De Limburger | Beeld: BrunoPress