Koninklijke complimenten: koning Willem-Alexander prijst Duncan Laurence de hemel in
Het hele land zit fully in de Songfestival-modus en dus mag de koning niet achterblijven. Ook in de koninklijke vertrekken gaat de tv aan en wordt het Eurovisiesongfestival gevierd. In een gesprek met radio-dj Edwin Evers blikt koning Willem-Alexander terug op hét grote moment voor Nederland: het Eurovisiesongfestival van 2019.
Kunnen Mia en Dion ook een beetje royal support verwachten?
Prachtig
Willem-Alexander vond de winst van Duncan Laurence op het Eurovisiesongfestival van 2019 “prachtig”. De koning blikte terug op het moment in de podcast Door de ogen van de Koning.
“75. Het was een hele tijd geleden”, zo herinnert Willem-Alexander het jaar waarin Nederland voor de winst van Duncan Laurence voor het laatst het Eurovisie Songfestival won. Dat was met het nummer Ding-a-dong van Teach-In. “Wat Duncan Laurence daar teweeg heeft gebracht met een liedje dat hij zelf gemaakt heeft, is echt fantastisch geweest”, vervolgt de koning.
Douze points
Samenbindende effect
Willem-Alexander is daarnaast lovend over het “samenbindende effect” dat Laurence heeft gecreëerd. “En de trots van Nederland op wat hij gepresteerd heeft bij het songfestival is toch heel bijzonder te noemen.”
De podcast Door de ogen van de Koning is gemaakt ter ere van het tienjarig koningschap van Willem-Alexander. Het programma is opgenomen in zijn werkkamer in Paleis Huis ten Bosch.
Wij zijn razend benieuwd of hij en koningin Maxima 9 mei vol spanning voor de tv zitten.
Beluister de podcast-aflevering hieronder. Alle afleveringen zijn hier terug te vinden.
Bron: ANP