Hoor wat popt daar kind'ren? Het is pepernoten popcorn!
Taai taai, borstplaat, marsepein...in de aanloop naar sinterklaasavond kan het zomaar zijn dat je van al dit lekkers de buik al vol hebt. Gelukkig is daar sinterklaaspopcorn.
Hoor wie popt daar kind'ren? Popcorn met speculaaskruiden én pepernoten is het. Het is een vreemde, zéker, maar dat maakt het niet minder lekker en het is ook nog makkelijk te maken.
Dit heb je nodig
♦ 50 gram ongezouten roomboter
♦ 2 tl speculaaskruiden of kaneel
♦ 60 gram fijne kristalsuiker
♦ 100 gram maïskorrels geschikt voor popcorn
♦ zonnebloemolie
♦ een snufje zout
♦ 100 gram kruidnoten
En zo maak je het
Smelt de boter in een pannetje. Zet het pannetje opzij.
Neem een grote pan met glazen deksel. Doe hier een scheutje zonnebloemolie in en voeg de maïskorrels toe. Doe de deksel op de pan, eventueel met een klein kiertje als er geen gaatje in het deksel zelf zit. Schud af en toe even met de pan, maar laat de deksel erop zitten.
De maïskorrels gaan vanzelf poppen, dat begint langzaam en gaat steeds sneller. Als het poppen weer langzamer gaat en er ongeveer 2-3 seconden tussen zit, draai je het vuur uit.
Hap, slik weg
Doe de popcorn in een schaal en giet de boter, die je apart had gezet, erbij. Voeg nu de speculaaskruiden, suiker en het snufje zout toe. Leg een bord of deksel op de schaal om af te dekken. Houd stevig vast en schud goed door elkaar tot alles bedekt is met suiker en kruiden.
Hak vervolgens de kruidnootjes fijn en voeg deze ook toe. Schud nog een keer zodat er een goede verdeling van popcorn en kruidnootjes ontstaat.
Et voilà, een heerlijk avondje is gekomen.
Ps. Het lekkerste is het om de popcorn direct, als deze nog warm is, op te eten.
Bron Laurasbakery.nl